طراحی فرودگاه های فردا : ترمینال های دیجیتال برای نسل دیجیتال

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp

هنگامی که اولین بار دفتر مدرن ظاهر شد ، کارخانه ای برای کارگران یقه سفید بود: یک صندوق بزرگ که مردم می توانستند در آن نشسته و اطلاعات را از طریق کاغذ ، پرونده ها ، توسط شخص و از طریق تلفن پردازش کنند. با توجه به اینکه دوران دیجیتال همه چیز را در مورد جهان و کارهای ما تغییر داده است ، بنابراین مشخص است که باید برخی از فرضیات را در مورد شکل ساختمانهایی که مردم در آن اجتماع می کنند ، دوباره مرور کنیم. و فقط دفاتر نیستند امروز ، هر کجا که مردم وجود داشته باشد ، داده هایی وجود دارد که می توانند توسط ساختمانها یا دارایی هایی که مردم از آنها استفاده می کنند بهتر ارائه شود. نسل بعدی طراحی ساختمان در عصری صورت می گیرد که توسط هوش مصنوعی مشخص شده است. 

ساختمان سازی

 

مهندسی هوشمندانه

این نوید داده است تا داده ها را گرفته و آن را به خدمات و تجربیات بسیار پاسخگو تبدیل کند. با این وجود ، تا به امروز ، صنعت محیط زیست ساخته شده برای درک پیامدهای آهسته بوده است و برای کشف فرصتها کندتر است. بسته های فناوری اطلاعات اغلب ساختمانها بیشتر به فکر فرو رفته اند ، چیزی که باید در آن جا باشد ، نه فرصتی برای توقیف آن. تخیل به علاوه فناوری برابر با ارزش بلند مدت است. توسعه دهندگان به طور فزاینده ای در مورد عملکرد داده ها و ویژگی های ساختمانهایی که آنها سرمایه گذاری می کنند ، سؤال می کنند. آنها کاربران را می دانند ، مستاجرین خواستار انعطاف پذیری هستند ، و ساختمانهایی که نمی توانند هدف و عملکرد را تغییر دهند ، در مسافت طولانی دارای ارزش کمتری هستند. 

 

 

پیامدهای مربوط به طراحی وجود دارد. این بدان معناست که داده ها ، سنسورها ، جنبه های اطلاعاتی یک دارایی باید در ابتدا درست در نظر گرفته شود ، دیگر به عنوان مرحله نهایی “مسئله کابل کشی” تلقی نشود. فناوری مصرف کننده بخش اعظم I.T را قبلاً کالایی کرده است. مورد نیاز است ، به این معنی که هزینه منع کننده نیست. چالش واقعی ادغام داده ها و هوش مصنوعی به روشی انعطاف پذیر و هوشمندانه است که برای توسعه دهندگان ، مالکان ، مستاجران و کاربران ارزش واقعی ایجاد می کند. با توجه به اینکه ساختمانهای جدید مانند کارخانه یقه سفید در Shoreditch لندن استانداردهای جدیدی را برای پاسخگویی ، کنترل محیط زیست ، اتصال و انعطاف پذیری آینده تعیین کرده اند ، احتمالاً تقاضا برای این رویکرد در ساختمانهای هوشمند به سرعت ایجاد خواهد شد. سنسورهای زمان واقعی سلامت پل Stonceptsters Bridge را رصد می کنند ما در حال حاضر ارزش و قدرت دارایی های هوشمند را تعیین کرده ایم. ما با تعبیه سنسورهای زمان واقعی ، به پل های Stonstructers در هنگ کنگ و گذرگاه کوئینسفرری در اسکاتلند ، که می تواند سیستم های عملیاتی مستقل را قدرت دهد ، به مشتریان پل خود کمک کرده ایم.

مقاله

 

مهندسی شهری

در صنعت تولید آسانسور در هنگ کنگ ، با افزایش سن ، دولت بر اصرار جمع آوری داده های زمان واقعی برای نگهداری آنها اصرار دارد. ساختمان دیجیتالی ، زندگی مشترک محصول Neuron ما امکان پذیر است. Neuron که اخیراً در One Taikoo Place ، یک برج تجاری در هنگ کنگ اجرا شده است ، سطح جدیدی از زمان واقعی کنترل بر روی بسیاری از سیستم ها را در اختیار شما قرار می دهد. یادگیری ماشین و هوش مصنوعی به بسیاری از سیستم ها اجازه می دهد بیشتر شبیه یک چیز زنده باشند و با گذشت زمان بهبود پیدا کنند. این ابزارها ارزش واقعی را به اپراتورها ، مستاجران و کاربران اضافه می کنند. اطمینان از ایجاد یک ساختمان برای بهره گیری از آنها امری اساسی است.

اطلاعات بیشتری درباره Neuron اطلاعات مصنوعی هنوز در حال توسعه است ، اما جعبه های حاشیه AI قبلاً مقرون به صرفه است که داده های محلی را درباره عملکرد ساختمان ، درست در محل ، پردازش می کند. این خدمات عملیاتی غنی از داده های محور را برای تقریباً هر کاربر ، حتی آنهایی که عمیق ترین جیب ندارند ، به ارمغان می آورد. و مانند همیشه در عصر دیجیتال ، هر کسی که می تواند داده های خام را به هوش عملیاتی با ارزش تبدیل کند ، موفق خواهد شد. ساختمانهای هوشمند ، صنعت هوشمندتر عملکرد دیجیتالی یک ساختمان به همان اندازه مهم است که به ارزش بلند مدت آن و همچنین چگونگی برخورد با اوضاع ، انرژی یا سایر عوامل فیزیکی اهمیت دارد.

باید این مانترا برای این دوره ساخته شده دیجیتالی باشد. داده ها ، آجرها و ملات ها همه بخشی از درک یکپارچه از آنچه کاربر نهایی به طولانی مدت نیاز دارد ، خواهد بود. ساخت و ساز ممکن است یکی از آخرین صنایعی باشد که واقعاً مبتنی بر داده است. شاید برخی از مشاغل مستقر هنوز معتقدند که A.I. نیازی نیست که در تجارت یا روشهای کار خود مؤثر باشید. اما مطمئناً آن دوران به پایان می رسد. ساختارهای آماده داده به صورت دیجیتالی قادر به دستیابی به نوع دستاوردهای عملکردی خواهند بود که اهداف پایداری ، کاهش هزینه ها و افزایش درآمد کاربران را بدست آورند. وقت آن رسیده است که صنعت ما از فرصت های جلوی آن استفاده کند.

مقالات مرتبط

مقاله

پیش به سوی شهر سازی پایدار – شهر سازی سبز

نحوه توسعه جهان توسط انسان ها تا کنون پایدار نبوده است. بیش از پنجاه سال است که شرایط اقتصادی جوامع و بهداشت عمومی افزایش یافته اما این دستاوردها به قیمت سلامتی سرزمین های ما درحال تمام شدن است. شهرسازی انبوه، روش های تولید ناپایدار و افزایش مصرف، منابع زمین را به طرز خطرناکی کاهش می دهد.

مطالعه متن کامل
بستن منو